BilgilendiriciBilgilendirici

Seyahatlerde Yükünüzü Hafifletecek Valiz Hazırlama İpuçları

Bir sürü valiz ve eşya ile mi seyahat ediyorsunuz? Yolculuklarınız eşya taşımakla mı geçiyor? Yükünüzü hafifletmek için 6 basit valiz hazırlama ipucu hazırladık.

Yolculuklarınız eşya taşımakla mı geçiyor? Yükünüzü hafifletmek için 6 basit valiz hazırlama ipucu hazırladık.

Yeni yerler keşfetmek ve gezmek için çıktığınız seyahatlerde kilolarca ağırlıkta valizler taşımayın.

Tek bir valiz içerisine gerekli olan ve işlevsel kıyafetler yerleştirerek tatil zevkini katlayabilir, yükünüzü hafifletebilirsiniz. Böylece eşya taşımaktan değil, gezmekten yorulduğunuz bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz 🙂

#1 Tüm Giysilerinizi Yığın ve Benzer Parçaları Ayırın

Almak istediğiniz tüm eşyaları yığın ortaya, her zamanki gibi doldurun her şeyi. Hepsi tamamsa şimdi bu yığın içerisinden birbiri ile aynı veya benzer olan tüm parçaları kenara ayırın.

Bu ayrımı yaparken çok amaçlı kullanabileceğiniz giysileri bırakmaya özen gösterin. Örneğin; kazak yerine sweat veya fermuarlı bir hırkayı tercih edin, böylece sıcak olduğunda değiştirmek yerine sadece önünüzü açarak da giyebilirsiniz.

#3 Aksesuar ve Küçük Parçaları Ayakkabı İçerisine Yerleştirin

Ayakkabılar zaten valizde ciddi bir yer kaplayacaklar. Bir de çorap, kemer, cüzdan, iç çamaşırı gibi eşyalarınızı veliz içerisine dağıtarak kalan yeri de doldurmayın. Bu gibi küçük eşyaları ayakkabılarınızın içerisine yerleştirebilirsiniz. Örneğin iç çamaşırlarınızı rulo yapı, küçük bir vakumlu poşet içerisinde ayakkabılarınıza yerleştirebilirsiniz.

Küçük valizler ve maksimum eşya için her boşluğu ve her fırsatı kesinlikle değerlendirmelisiniz.

#4 Seyahat Boy Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Taşıyın

Valizinizde olmazsa olmaz eşya gruplarından biri de kişisel temizlik ve kozmetik ürünleridir. Evde kullandığınız kocaman şampuanı yada duş jelini aynen çantaya atmayın. Yada diğer kozmetik ürünlerinizi doldurup zaten az yer olan valizi iyice sıkıştırmayın. Bunun yerine bir seyahat kit satın alın yada kullandığınız ürünlerin küçük boylarını edinerek kendi seyahat kitinizi oluşturun. Seyahatlerde bunu yanınızda taşıyın. Böylece küçük bir el çantası içerisinde tüm kişisel bakım ve temizlik ürünlerinizi taşıyabilirsiniz.

#5 Seyahat Kitaplarını Unutun

Artık dijital çağdayız. Eskisi gibi valizinizde 300 sayfalık seyahat kitapları taşımanıza gerek yok. Zaten o kitabı okuyana kadar tatiliniz biter ? Açın Seyahat Sözlüğü'nü ? Yada gideceğiniz yer ile ilgili yazılmış güzel bir gezi yazısını. Sonra da telefonunuza yada tabletinize Pocket uygulaması kurun ve ilgili içeriği kaydedin. Artık gittiğiniz her yerde internetiniz olmasa dahi offline olarak bu içerikleri okuyabilir, seyahat ipuçları ve gezmeniz gereken önemli noktaları bu şekilde takip edebilirsiniz. Artık teknolojinin nimetlerinden faydalanma vakti ?

#6 Genişleyebilen Bir Valiz Satın Alın

En sona yazdığımız bu kısmı aslında en başta yapmanız gerekmekte ? Ama bu yazının asıl amacı mevcut olanı en iyi şekilde değerlendirmek ve maksimum sıkıştırma olduğu için en sona yazmayı tercih ettik. Günümüzde bir çok valiz modeli ayarlanabilir ve 1-2 kademe genişleyebilen bir yapıda üretiliyor. Tabii fiyatları çok uygun olmasa da ortalama seviyelerde ve fiyatlarda bu tip valizler satın alabilirsiniz. Böylece yanınıza daha fazla eşya almanız gerektiğinde hayat kurtarıcı bir özellik olarak yardımınıza koşacaktır.

Bu İçerik İlginizi Çekti Mi?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0
11

Porto Riko Sokaklarını Renklendiren Muhteşem Çizimler

Braies Gölü – İtalya’nın Kuzeyinde Gizli Bir Cennet