İnanılmazİnanılmaz

Kahvaltı Kültürü Her Ülkede Bir Başka – 20 Ülkenin Kahvaltı Tabağı

Kahvaltı kültürü her ülkede, dünyanın her yerinde bir başkadır. İnsanlar yaşadıkları bölgenin yemek alışkanlıklarına göre çok farklı şekillerde kahvaltı ederler.

Kahvaltı kültürü her ülkede, dünyanın her yerinde bir başkadır. İnsanlar yaşadıkları bölgenin yemek alışkanlıklarına göre çok farklı şekillerde kahvaltı ederler.

Ülkemizde alışık olduğunuz kahvaltı kültüründen seyahatlerde uzaklaştıkça gittiğiniz yerin kahvaltı alışkanlıklarına göre güne başlamak zorunda kalabilirsiniz. Peki hangi ülkelerde insanlar güne nasıl başlıyor, hiç merak ettiniz mi?

#1 Türk Kahvaltısı

Türk kültüründe kahvaltının ayrı bir yeri vardır ve listenin başına eklemezsek de olmazdı. Özellikle hafta sonları tüm ailenin bir araya geldiği, uzayıp giden kahvaltı keyifleri yapılır. Sahanda sucuklu yumurta, ince belli bardakta çay, beyaz peynir ve dahası. Zengin kahvaltı kültürümüzü anlatmaya gerek yok zira iki satıra sığacak gibi de değil zaten ? Ama dünyanın en güzel ve zengin kahvaltı kültürü bizde diyebiliriz.

#2 İngiliz Kahvaltısı

Tek tabağa sığdırılmış ve fazla yağlı kahvaltı fasulye bile içeriyor. Evet, kahvaltı için alakasız görebileceğiniz bir seçim ancak doyurucu olduğu için ingilizlerin tercihi bu yönde. Genellikle kahvaltı tabaklarında; iki yumurta, domuz pastırması, fırında pişmiş kuru fasulye, kızarmış domates ve kızarmış ekmekten oluşur. Yanına da sütlü çay ? Öğle yemeği kıvamında doyurucu ancak sağlıksız bir kahvaltı tipi...

Bu İçerik İlginizi Çekti Mi?

Braies Gölü – İtalya’nın Kuzeyinde Gizli Bir Cennet

Venedik’te Ne Yapılır, Nereler Gezilir? 10 Başlıkta Venedik Aktivite Rehberi