BayıldımBayıldım

Büyüleyici Güzellikleriyle Dünyanın En Muhteşem 10 Plajı

Kartpostal gibi görüntüleri ile büyüleyici güzellikteki dünyanın en muhteşem plajları arasında Türkiye’de var :)

Turkuaz mavisi suları, bembeyaz kumsalları ve büyüleyici güzellikleriyle dünyanın en muhteşem 10 plajına yolculuğa çıkmaya hazır olun.

Bu başlıkta dünyanın en muhteşem 10 plajını sizler için derledik. Şimdiden seyahat planları yapılmaya başlansın 🙂

#1 Anse Source D’Argent / Şeyşel Adaları

Anse Source D'Argent, Seyşeller'in küçük adalardan biri olan La Digue'de yer almaktadır. Dünyanın en çok fotoğraflanan plajlarından biridir ve sayısız seyahat dergisinde yer alır. Dünyanın en iyi plajlarından biri olan Anse Source D'Argent, pembe kumlu plajları, hindistan cevizi ağaçları ve kıyı şeridini kaplayan geniş granit kayaçlardan oluşan bir görsel şölene ev sahipliği yapar.

#4 Maya Bay / Phi Phi Adaları

Maya Körfezi, Phi Phi Adaları'nın ikinci büyük adası olan Koh Phi Phi Leh üzerindeki dik kireç taşı tepelerinin yüzeyi ile çevrili sığ bir koydur. Körfezde muhteşem deniz yaşamı mevcut ve dalgıçların en sevdiği yerlerden. 2000 yılında çekilen The Beach'in filme alınmasının ardından Maya Bay dünyaca ünlü oldu ve bugün birçok turist bu plajı görmek için Koh Phi Phi'ye geliyor.

#6 Ölüdeniz / Türkiye

Ölüdeniz, Ege Denizi'nde Fethiye'de bulunan küçük bir tatil köyüdür. Ölüdeniz'de mavi bir lagün üzerinde muhteşem bir kumsal bulunur. Bu plaj, turkuaz tonlarıyla ünlüdür ve Akdeniz'deki en çok fotoğraflanan plajlardan biridir. Ölüdeniz, eşsiz panoramik manzaralarından dolayı yamaç paraşütü yapmak için dünyanın en iyi yerlerinden biri olarak da kabul edilmektedir.

#7 Zlatni Rat / Hırvatistan

Zlatni Rat, Avrupa'nın en ünlü plajları arasında yer alır ve Hırvatistan'ın en gözde turistik yerlerinden biridir. Brac Adası'nın güney kıyısındaki Bol kentinin yakınında yer alan Zlatni Rat, dar ve beyaz çakıl taşlı bir plajdır. Plajın inanılmaz şekli gel git, akım ve rüzgarlar ile değişir. 2009 yılında Lonely Planet tarafından dünyanın en iyi on plajlarından biri seçildi.

Bu İçerik İlginizi Çekti Mi?

Venedik’te Ne Yapılır, Nereler Gezilir? 10 Başlıkta Venedik Aktivite Rehberi

İtalya’nın Aklınızı Başınızdan Alacak 10 Muhteşem Kasabası