Vizesiz Seyahat Edebileceğiniz Avrupa ve Balkan Ülkeleri

Vize süreçleri sizi geriyor, strese sokuyor, şartları karşılayamıyor veya inat ettim bir ton evrak toplamam, vize ile uğraşmam diyorsanız bu makale tam size göre :)

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemeyen 11 Avrupa ve Balkan ülkesi arasından seçiminizi yaparak kapın sırt çantanızı ve çıkın yola…

İşte vizesiz seyahat edilebilen Balkan ve Avrupa ülkeleri…

#9 Vatikan (90 Gün Vizesiz) – Sınır Kontrolü Yok, İtalya üzerinden

Vatikan, ya da Vatikan Şehir Devleti, İtalya’nın Roma şehrinde bulunan, Hıristiyanlık dininin Katolik mezhebinin yönetim merkezi olan, dünyanın en küçük devleti. Yerleşik nüfus 930 civarındadır. Vizesiz olmasının hiçbir önemi yoktur çünkü sınır kontrolü yapmadığı için, ülkeye İtalya – Roma üzerinden giriş yapmanız gereklidir. Bu durumda yine bir Schengen Vizesi‘ne ihhtiyacınız olacaktır. Biz adettendir diye, vizesiz ülkeler arasına ekledik ?

#10 Kosova (90 Gün Vizesiz)

Kosova, resmî adıyla Kosova Cumhuriyeti, Balkanlar’da yer alan ve denize kıyısı olmayan bir ülke. 1999 yılında Birleşmiş Milletler’in kontrolü altına alınan Kosova, 2008 yılında Sırbistan’dan tek taraflı olarak bağımsızlığını ilan etmiştir.

Üstte listelediğimiz 11 ülke umarız yeni seyahat rotaları oluşturmanız ve vizesiz seyahat etmeniz noktasında size referans olmuştur. Şimdiden iyi yolculuklar diliyoruz ?

Haa bu arada, oralardan bize de bir fotoğraf göndermeyi ihmal etmeyin ? Size yer vermekten mutluluk duyarız ?

Bu İçerik İlginizi Çekti Mi?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0

Uygun Maliyetli Seyahatler İçin Dünya’nın En Ucuz 15 Şehri

Paris’te Gezip Görmeniz Gereken En İyi 5 Yer