Uygun Maliyetli Seyahatler İçin Dünya’nın En Ucuz 15 Şehri

Yurt dışı seyahat planlarınızda size rehber niteliğinde olacak “Dünyanın En Ucuz 15 Şehri” rehberini sizler için derledik.

Yurt dışı seyahatlerinde en önemli unsurlardan birisi, gideceğiniz yerdeki yaşam standartları ve pahalılık oranlarıdır. Buna göre yapacağınız gezinin içerdiği maliyetler de değişkenlik gösterecektir. Yolculuk konaklama, alışveriş, yemek, içmek vb.

Bu nedenle sizler için rehber niteliğinde olacak bir içeriği, yatırım danışmanlığı firması Mercer’in yayınladığı rapordan derlediğimiz “Dünyanın En Ucuz 15 Şehri” rehberini sizlerle paylaşmak istedik.

Şimdi dilerseniz hemen sıralamaya geçelim;

#3 Kalküta, Hindistan

Hindistan’ın Batı Bengal eyaletinin başkenti olan Kalküta’nın yaklaşık 15 milyonluk bir nüfusu bulunmaktadır. Ülkenin dış ticaretinin üçte biri buradaki limandan yapılmakta ancak genel olarak yoksulluğun hakim olduğu şehirde yaşam maliyetleri de oldukça düşük kalıyor.

Otellerde çift kişilik oda fiyatları kişi başı 17 TL civarından başlamakta. Kalküta otelleri incelemek için tıklayın.

#5 Almati, Kazakistan

Kazakistan’ın en büyük kenti olan Almati, 1854 yılında Rusların doğunun sınır kalesi olarak kurduğu bir şehirdir. Ayrıca gelişmekte olan bir finans sektörü bulunuyor. Bu da zaman içerisinde yaşam maliyetlerinin artacağına işaret ediyor.

Otellerde çift kişilik oda fiyatları kişi başı 8,50 TL civarından başlamakta. Almati Otelleri incelemek için tıklayın.

#14 Cape Town, Güney Afrika

Güney Afrika’nın başkenti olan Cape Town’un nüfusunun neredeyse üçte biri mülümandır. Yatırım ve eğlence merkezi olmakla birlikte yüksek suç oranları sebebiyle yaşam maliyetleri oldukça düşük kalıyor.

Otellerde çift kişilik oda fiyatları kişi başı 33 TL civarından başlamakta. Cape Town Otelleri incelemek için tıklayın.

#15 Windhoek, Namibya

Dünya’nın en ucuz şehri olan Widhoek, Namibya’nın başkenti ve deniz seviyesinden 1.654 metre yüksekte yer alıyor. Nüfusunun da yaklaşık 350.000 olması, belki de yaşam maliyetlerinin bu kadar düşük olmasına bir gerekçe olarak gösterilebilir.

Otellerde çift kişilik oda fiyatları kişi başı 45 TL civarından başlamakta. Windhoek Otelleri incelemek için tıklayın.

Bu ülkelerdeki otel fiyatları gideceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir. Bizim verdiğimiz fiyatlar, Eylül 2016, Kurban Bayramı tatili zamanında geçerli olan fiyatlar ve hatta bu nedenle rezervasyon oranları fazla olduğu için yüksek de olabilir.

Bu listedeki şehirler dışında sizin de önerileriniz varsa alt kısımdan bizimle paylaşabilirsiniz. Şimdiden keyifli yolculuklar ?

Bu İçerik İlginizi Çekti Mi?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0

Almanya’da Şehirler Arası Ucuz Seyahat Etmek

Vizesiz Seyahat Edebileceğiniz Avrupa ve Balkan Ülkeleri