Pasaport Nasıl Alınır, Gerekli Evraklar Nelerdir?

Yurt dışı seyahat planlarında ilk yapılması gereken iş olarak karşımıza çıkan pasaport almak ile ilgili yapılması gerekenler, pasaport ücretleri ve işlem süreçleri hakkında sizler için detaylı bilgiler içeren bu makaleyi hazırladık.

Bu seçimi gerçekleştirdikten sonra altına eklenecek olan Şehir seçimini de yapıyoruz.Bu seçim sonrasında, bulunduğumuz İl içerisindeki Emniyet Müdürlüklerinin en yakın müsaitlik tarih ve saatleri listeleniyor.

Emniyet Müdürlükleri

Bu listeden size en yakın veya tercihinize göre randevu tarihi en yakın olan Emniyet Müdürlüğü’nün karşısında bulunan “Saat” ikonuna tıklayın. Karşınıza gelecek olan ekranda, pasaport başvurusu yapacak kişinin kimlik bilgilerinin istendiği alanları eksiksiz doldurmanız gerekiyor.

Pasaport Randevu Bilgileri

Tüm bilgileri doldurduktan sonra “Devam” butonuna tıklayarak bir sonraki ekranda bu aşamaya kadar verdiğiniz bilgileri kontrol ederek randevu alma işlemini tamamlayabilir ve e-posta gönderimini sağlayabilirsiniz.

Bu aşamadan sonra, randevu tarihinizden önce, başvuru için gerekli belgeleri hazırlamanız, fotoğraf çektirmeniz ve pasaport ücretini anlaşmalı banka şubelerine yatırmanız gerekiyor.

Bu İçerik İlginizi Çekti Mi?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0

Uzun Süreli Schengen Vizesi Nasıl Alınır?