GitmeliyimGitmeliyim

İtalya’da Şehirler Arası Ucuz Seyahat Nasıl Yapılır?

İtalya, her şehri ayrıca gezilmesi gereken, sanat, tarih ve lezzet dolu bir ülke. İtalya seyahatinizi, gittiğinizde birden fazla şehrini gezeceğiniz bir tur şeklinde planlayabilirsiniz.

İtalya, her şehri ayrıca gezilmesi gereken, sanat, tarih ve lezzet dolu bir ülke. Peki İtalya’nın her bir şehrine gitmek için her seferinde ayrı tatil planları yaparak, uçuş, otel, vize vb. işlemleri yapmanıza gerek var mı? Hayır! 🙂

İtalya seyahatinizi, gittiğinizde birden fazla şehrini gezeceğiniz bir tur şeklinde planlayabilirsiniz.

Bu makalede, İtalya’da şehirler arası nasıl ucuza yolculuk ederek, seyahatinizde birden fazla şehir gezebileceğinizden bahsedeceğiz. Örneğin; 3 günlük bir tatiliniz var ve bu sürede; Milano ve   Venedik  şehirlerini gezmek istiyorsunuz. Bu noktada öncelikle;

  • Türkiye > Milano gidiş
  • Venedik > Türkiye dönüş

şeklinde uçak biletlerini almanız gerekiyor. Dilerseniz üstteki gidiş-dönüş rotalarını tam tersi olacak şekilde de değiştirebilirsiniz ancak biz, en uygun uçak bileti bulabileceğiniz gidiş rotasına göre bu şekilde belirttik.

Biz, Milano seyahatimizde bu rotayı uyguladık. Öncelikle İstanbul > Milano > İstanbul şeklinde gidiş dönüş uçak biletlerimizi aldık. Ki bu şekilde çok daha makul oldu (Gidiş-Dönüş: 300 TL / THY). 3 gün vaktimiz vardı ve bunun 1 tam gününü Venedik gezisine ayırmayı planladık. 12.11.2016 tarihinde İstanbul Atatürk Halaalanından Milano’ya uçuşumuzu gerçekleştirdik. Ertesi gün 13.11.2016 Pazar gününü ise Venedik gezisine ayırdık. Peki bunu nasıl yaptık?

İtalya’da şehirler arası yolculuk için öne çıkan iki farklı alternatif mevcut;

  • Hızlı Tren
  • Otobüs

Bu iki seçenekten tabii ki en hızlı ve konforlusu tren yolculuğu. Ancak Avrupa’da genel olarak hızlı tren bilet fiyatları, aynı uçak biletlerinde olduğu gibi zaman ilgili tarih yaklaştıkça artış gösterdiği için biletlerin mümkün olduğunca erken alınması gerekiyor.

Biz, Milano > Venedik arası ulaşımı hızlı tren ile 2 saat 35 dakika süren bir yolculukla gerçekleştirdik. Tren biletlerini Trenitalia web sitesi üzerinden sorgulayabilir ve kayıt olmadan da kredi kartınızla direk satın alabilirsiniz. Fiyatlar genelde sabah 05:00 – 07:00 saatleri arasında oldukça makul oluyor. Yani gideceğiniz lokasyona göre 12€‘dan başlayan fiyatlarla bilet satın alabilirsiniz. Biz biletlerimizi, yolculuğa kısa bir süre kala satın aldığımız için 17€ karşılığı satın aldık. Zaten Venedik’e günübirlik seyahat edeceğimiz için mümkün olduğunca erken saatte varmayı hedefliyorduk ve sabah o kadar erken saatlerde otobüs bileti yoktu.

Bu İçerik İlginizi Çekti Mi?

Written by Emin Doğu

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0

Vazgeçilmez Seyahat Yöntemi Olan Otobüs Yolculukları

Sık Seyahat Edenler için 10 Farklı Şehrin En Lezzetli Tatlıları