İnanılmazİnanılmaz

Braies Gölü – İtalya’nın Kuzeyinde Gizli Bir Cennet

Kuzey İtalya’daki Dolomit Alpleri arasında yer alan, efsanelere konu gizli cennet Braies Gölü, zümrüt rengi suları ile aklınızı başınızdan alacak.

Hani çeşitli internet sitelerinde fotoğraf galerileri olur, dünyanın en güzel yerlerinden kareler yer alır. Yada çeşitli mağazalarda satılan dekoratif tablolarda muhteşem manzaraları bulunan bu muhteşem yerlerden birisi Braies Gölü.

İşte bu seyahat rotası önerimizde sizlere Braies Gölünden bahsetmek istiyoruz…

Braies Gölü

Gerçekten var böyle bir yer ve adeta Alp dağları arasında gizli kalmış bir cennet görünümünde olan bu muhteşem gölün suları ise zümrüt yeşili. Dolomitlerin en büyük doğal gölü olan Braies, ziyaretçilerine kış aylarında ayrı, yaz aylarında ise apayrı bir manzara sunuyor. Deniz seviyesinden yaklaşık 1.500 metre yükseklikte olan gölün en derin kısmı ise 36 metreye ulaşıyor.

  • Braies Gölü Nerede?

İtalya’nın kuzeyinde yer alan Dolomit Alplerinin yamaçları arasında gizlenen bu göl, Alto Adige bölgesinde yer alıyor. Avusturya sınırına yakın bir alanda bulunan gölün tam konumu ile ilgili alttaki haritadan fikir edinebilirsiniz;

  • Ne Yapılır, Nerede Kalınır?

Gölde bir tekne kiralayarak muhteşem yamaçların gölgesinde, zümrüt yeşili sularda usul usul kürek çekerek salınabilir, kendisini manzaraya bırakabilirsiniz. Hayatınızda yaşayabileceğiniz nadir seyahat deneyimlerinden biri olacağına şüpheniz olmasın.

Ayrıca geleceğiniz mevsime göre alttaki etkinlikleri yapabileceğiniz harika bir bölge;

  • Yürüyüş
  • Kayak
  • Tırmanış
  • Yüzme
Braies Gölü

Nerede kalınır sorusuna gelince, göl ve çevresinde 20 otel mevcut. Braies Otelleri arasından mesafe ve fiyat tercihinize göre en uygun seçimi yapabilir, rezervasyonunuzu en uygun fiyat üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Braies Gölü

Bu muhteşem seyahat rotasını çevresindeki ülke veya şehirlere yapacağınız gezilerde, planlarınıza dahil etmeyi unutmayın. Dönünce anılarınızı bizimle paylaşmayı da ihmal etmeyin 🙂

Bu İçerik İlginizi Çekti Mi?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0

Seyahatlerde Yükünüzü Hafifletecek Valiz Hazırlama İpuçları

Kahvaltı Kültürü Her Ülkede Bir Başka – 20 Ülkenin Kahvaltı Tabağı