Almanya’da Şehirler Arası Ucuz Seyahat Etmek

Bu makalede Almanya’da ve hatta Avrupa’da nasıl uygun fiyatlı seyahat edebileceğinizden bahsediyoruz.

Almanya seyahatimiz öncesi Münih – Frankfurt arası seyahat seçeneklerini incelediğimizde öne çıkan ve en hızlı seçenek “Hızlı Tren” olmuştu.

Ancak baktığımızda 25€ olan kişi başı bilet fiyatı, 3 hafta sonra almaya karar verdiğimizde 100€ olmuştu.

Bu durumda 2 kişinin tren ücreti 200€ = 640 TL olacaktı, üstelik buna dönüş de dahil değildi. Oysa ki biz 2 kişi İstanbul – Münih arası gidiş dönüş 450 TL maliyetle uçak bileti almıştık. Bu durumda Almanya’ya gidip döndüğümüzün 3 katı bir tutara Almanya içi seyahat etmek (üstelik tren ile) mantıksız olacaktı.

Flixbus

Otobüs çözümlerini araştırdığımızda 2 firma öne çıktı, bunlar arasından bir seçim yaptığımızda ise FlixBus isimli otobüs firmasını tercih ettik. Kişi başı 15€ gibi bir ücret ile seyahatimizi gerçekleştirebilecektik. FlixBus’un neredeyse her saat başı otobüs seferi mevcut ancak bu seferler arasında seyahat süresi farkı mevcut. Bu nedenle biletinizi alırken buna dikkat etmenizi öneririz. Biz saat 14:20 Munich – Frankfurt Direkt Express otobüsüne bilet aldık ve akşam saat 19:25’te yani 5 saatte Frankfurt’a ulaştık. Ancak bazı saatlerde kalkan otobüsler aynı noktaya 6 hatta 7 saatte ulaşabiliyor.

FlixBus otobüsleri gayet konforlu ve rahat olmakla birlikte, yaptığımız hız testine

Lidl

göre 40+ Mbit ücretsiz Wifi internet seçeneği ile yolculuk esnasında hızlı bir internet bağlantısı sunuyor. Express hat olduğu için Frankfurt’a yarım saatlik mesafe kala verdiği  yarım saatlik mola dışında durmuyor ve hız limiti olmayan
otobandan kesintisiz bir şekilde ilerliyor. Otobüste herhangi bir ikram yok, bu nedenle biz Münih otogarda bulunan Lidl isimli süpermarketten su ve poğaça satın aldık. Fiyatlar inanılmaz uygun ? Aksi halde yolculuk sırasında açlıktan bayılma riski ile karşı karşıya kalabilirsiniz ?

Almanya içerisinde ve avrupada ucuz bilet sorgulaması yapabileceğiniz bir site de önerelim. GoEuro üzerinden Otobüs, Tren ve Uçak biletleri aynı anda sorgulanabiliyor.

Bu İçerik İlginizi Çekti Mi?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0

Avrupa ve Balkanlara Otobüs İle Nasıl Ucuz Seyahat Edilir?

Uygun Maliyetli Seyahatler İçin Dünya’nın En Ucuz 15 Şehri